Skaitiniai

PAVASARINIS TVARKYMASIS | 1 dalis

Atėjus pavasariui dauguma švarinasi namus: plauna langus, šveičia duris, atitraukinėja baldus iš kampų ir bando surinkti kiekvieną dulkę, primenančią šaltas ir niūrias žiemos dienas. Bet yra bėda, atlikus kapitalinį valymą svetainėje ar miegamajame, magiškai išnyksta jėgos, skirtos virtuvei. Nieko čia nepaslėpsime ir nevaidinsim šventųjų – buvę ir mums taip, tačiau kitą sezoną dar labiau koneveikėm save, nes jėgų šveitimui reikėjo dvigubai. Taigi, pabandysime įkvėpti darbams, kad nenutiktų tokia pati situacija kaip mums.

Pirma – turėkite planą nuo ko pradėsite. Spintelės, šaldytuvas, orkaitė, visi paviršiai, grindys? O gal kažką apkeisite vietomis ir detaliau pasižymėsite? Pavyzdžiui, spintelės: 1. Patikrinti, ar visų produktų galiojimo laikas nepasibaigęs, 2. Sudėlioti produktus pagal kategorijas, 3. Išvalyti susikaupusius nešvarumus.

Antra – nusiteikite. Ar yra buvę, kai po ilgos dienos grįžtate namo ir nejučiomis pradedate plauti grindis, įjungiate skalbimo mašiną ir augintinį išmaudot? Jei atsakymas teigiamas, tai tvarkymosi dieną su tokiu nusiteikimu įženkite ir į virtuvę, o kad neprailgtų laikas, įsijunkite muziką, radiją, podcast‘ą ar filmą, kuriam žiūrėti nereikia visų neuronų pajėgų.

Trečia – pradėkite ir baikite tą pačią dieną. Būna, kad pradedam darbą, pasidarom kavos pertraukėlę, tada dar knyga rankose netikėtai atsiranda ir „ups!“ – teks pabaigti rytoj. Būkim sąžiningi, kitą dieną jau esam suplanavę ir terliotis rankų tikrai nėra kada, todėl pradėkime ir baikime darbus tą pačią dieną.

Po šio susitvarkymo, atrodo, kad net oras gaivesnis virtuvėje tampa, žinome, kur ir kas sudėta, nebaisiu, jog ant galvos užkris koks indas, vos tik atidarius viršutinės spintelės dureles ir kaip taisyklė, atsiranda daugiau vietos. Kuo tai susiję su gaminimu? Kaip paminėta aukščiau, žinote turimus produktus, žinote, kada pasibaigs galiojimo laikas ir suplanuosite juos sunaudoti, kad nereiktų išmesti. Taip pat, paieškoms skirsite mažiau laiko ir dings frazė „Žinau, kad ten kažkur tikrai yra! Pažiūrėk atidžiau!“, kai šeimos nariai paklaus „Kur padėti kepimo milteliai?“. O dabar telieka palinkėti jums sėkmės!