Skaitiniai

TOP5 DAIKTAI GAMINIMUI – APŽVALGA

TOP5 DAIKTAI GAMINIMUI – APŽVALGA

Vieną kartą besikalbėdami susiginčijom, be kokių daiktų neišsiverstume virtuvėje, nes sutapo tik du: aštrus peilis bei keptuvė. Likę daiktai labiau atskleidė mūsų skirtingus maisto pomėgius. Tada tapo įdomu, be kokių daiktų negalėtų išsiversti kiti maisto mylėtojai. Juk jiems taip pat kažkokie įrankiai ar prietaisai padeda geriausiai atsiskleisti. Štai tada gimė mūsų rubrika „TOP5 DAIKTAI GAMINIMUI“.

Apklausėme įvairiausių žmonių, todėl ir atsakymai išties dažnai skyrėsi. Tai patvirtino mūsų hipotezę, kad kiekvienas turi savo maisto ruošimo stilių ir naudoja jam geriausiai tinkančius daiktus. Tad dabar juos ir apžvelgsime.

Susumavus visus rezultatus, išsiaiškinome, jog beveik nei vienas save gerbiantis šeimininkas neišsiverčia be šefo peilio. Nenuostabu, nes jo dėka greitai ir sklandžiai paruošiami ingredientai. Dėl aštraus peilio galima išvengti net ir vienos dažniausiai virtuvėje pasitaikančios traumos – įsipjovimų. Mat pjaustant aštriais ašmenimis nereikia naudoti daug jėgos ir mažesnė tikimybė, jog peilis nuslįs ir sužeis. Antras pagal populiarumą pasirinkimas – keptuvė. Buvo galima nuspėti, nes jos galimybės beribės: nuo plokščios duonos kepimo iki granolos, Gabrielė patvirtins! Keptuvės evoliucijos kelias iki šių dienų buvo ilgas, manoma, kad ji naudoti buvo pradėta Mesopotamijoje. Kinų dinastijos laikais ji buvo įdarbinta druskos garinimui. Pati forma nuo šiandieninės keptuvės stipriai nesiskyrė, tačiau gerokai patobulėjo gamybai naudojamos medžiagos. Anksčiau buvo paplitusios tik iš vario pagamintos keptuvės, tačiau dabar joms naudojamas ir nerūdijantis plienas, aliuminis bei ketus. Iš pastarojo pagimtos keptuvės buvo populiariausios tarp apklaustųjų.

Trečioje vietoje puikuojasi pjaustymo lentelė, kuri buvo įvardinta kaip patog ir didelė.  XXI a. atrodo, kad tai itin paprastas daiktas, bet ar esate pagalvoję, kokį kelią nuėjo lentelė iki tokios, kurią turime šiandien? Senovėje viena iš pagrindinių gamybos medžiagų buvo medis, tad jis taip pat buvo naudojamas ir kaip kietas pagrindas pjaustymui. Žinoma, iš pradžių tai nebuvo lygaus paviršiaus ir tobulos formos lentelė, o ir laiko reikėjo, kol buvo surasta tinkamiausia mediena. Tam, kad į lentelę greitai nesusigerų skysčiai, kvapai ir ši ilgai tarnautų, mediena turi būti kieta. Vakaruose iš pradžių labiausiai paplito bambukas, o likusiuose žemynuose klevas, kol vieną dieną nebuvo pradėtas naudoti plastikas. Bet turbūt nesuklysime sakydami, jog daugeliui virtuvėje maloniau dirbti su medine, tvirta lentele, kuri pjaustymo metu neslysta ir neretai tampa puikiu pagrindu maisto patiekimui ar tinklaraščio pavadinimo ANT MEDINĖS LENTELĖS dalinimi.

Kiti išvardinti daiktai buvo unikalūs ir nesutapo su kitais apklaustaisiais, tad išskirsime mūsų manymu įdomiausius variantus. Tai būtų lėto virimo puodas ir stiklainis. Pastarasis labai praktiškas ir kūrybiško mąstymo reikalaujantis daiktas. Pirktą iš parduotuvės ir neišmestą, galima panaudoti savo reikmėms – laikyti paruoštą maistą ar pamerkti prieskonines žoleles. Taip pat, tai puikus indas maistui išsinešti. Lėto virimo puodas irgi universalus prietaisas, padedantis tobulai ištroškinti mėsą ar išsivirti naminio sultinio. Įdomu, ar atspėtumėte kieno šie daiktai? Taip, tai Estos Galgatavičiūtės, gerai žinomos „eat_guilt_free“ paskyros autorės. Tai puikus pavyzdys, kaip daiktai gali atskleisti žmogaus požiūrį į maistą ir jo gaminimo subtilybes. 

O štai čia kiti, aukščiau nepaminėti daiktai: kepimo skarda, „Le Creuset“ puodas, blenderis, šaukštas, kavinukas, kombainas, žnyplės, „microplane“ tarka, medinis šaukštas, mikseris, didelis dubuo bei šakutė.

Dar kartą dėkojame visiems atskleidusiems be kokių daiktų neišsiverstų savo namų restoranuose: