Pusryčiai,  Receptai

SUMUŠTINIS SU AVOKADU IR PLAKTU KIAUŠINIU

Sakysit – „O, Dievai! Šitas derinys jau puikiai žinomas ir visų seniausiai valgomas!“. Tai taip taip, žinome, bet kaip galima neįtraukti savo vieno mėgstamiausio pusryčių recepto! Jis žavingas tuo, kad paprastą skrudintą batoną galima pakeisti prancūzišku, o gal pilno grūdo duona ir net savo paties kepta? Kiaušinį galima plakti ir ruošti keptuvėje, skystai išvirti, paruošti populiarųjį be lukšto ar tiesiog įmušus į keptuvę iškepti. Norint papildomo skonio ir neskaičiuojant kalorijų, pridedame šoninės. Ar dar trūksta įrodymų, jog šiam sumuštiniui tereikia fantazijos ir jis gali tapti tikra ryto žvaigžde?

Interneto klodai apie avokadą: kupinas vitaminų ir kalorijų, kurios padeda tirpdyti riebalų perteklių. Žinoma, nereikia to priimti už gryną pinigą – balansas yra svarbiausia! Nepaisant savo maistinių savybių, avokadas puikiai tinkamas ir grožio srityje, bet kol kas renkamės jį valgyti, todėl kviečiame pasigaminti šį nesudėtingai paruošiamą sumuštinį!

Dviems porcijoms reikės:
1. Šiam receptui naudojome namie keptus beigelius, bet puikiai tiks duona ar batonas
2. 1 avokado
3. 1 kiaušinio
4. Česnako laiškų
5. Aštrios paprikos „dribsnių“
6. Druskos
7. Pipirų
8. Citrinos sulčių
9. Gabalėlio sviesto
10. Pomidorų ar agarkų

Eiga:

  1. Dubenėlyje šakute sutriname avokadą. Įpilame ar įspaudžiame šiek tiek citrinų sulčių, įberiame druskos bei pipirų, išmaišome.
  2. Įmušame kiaušinį į dubenį ir išplakame kartu su pipirais (jeigu norite, gali įberti savo mėgstamų žolelių).
  3. Įkaitinę keptuvę įdedame sviesto gabėlį, kai ištirpsta supilame kiaušinį ir kepame nuolat maišydami. Prieš pat baigiant iškepti įberiame druskos.
  4. Pasiruošiam turimą pagrindą (duoną ar batoną) ir ant jo paskirstome avokadą, dedame kiaušinius, apibarstome smulkintais česnako laiškais bei aštriąja paprika.

Tam, kad būtų paprasčiau valgyti, papildomas daržoves, agurką ar pomidorą susipjaustome ir pateikiame šalia. O dabar belieka išsivirti kavos ar arbatos puodelį ir mėgautis savo sukurtu šedevru!